EDUKACJA FINANSOWA

Dlaczego edukacja finansowa dzieci

Dlaczego edukacja finansowa dzieci?

  1. Przyczyny praktyczne– każdy zawód pociąga za sobą zarabianie pieniądzy, w każdym zawodzie musimy dobrze nimi zarządzać.
  2. Przyczyny duchowe– pieniądze i ogólnie świat materialny to trochę takie pole, którego nie chcemy oddawać Bogu, bo nam się wydaje, że Bóg nie ma tutaj nic do gadania, ale to też pole na którym „rogaty” ma bardzo wiele do powiedzenia i wydaje mu się, że może zawładnąć nami.Mamy dużo wymówek dotyczących finansów:
    1. nie mam pieniędzy
    2. mam za mało pieniędzy
    3. nie takie pieniądze

Mamy nawyki finansowe, które potrafią zniewolić człowieka a przecież w Bożym planie my mamy być wolni!

I ostatnia rzecz- najważniejsze, aby Bóg był na pierwszym miejscu.

Kiedy Bóg jest na pierwszym miejscu to wszystko inne jest na właściwym . Nam się wydaje, że pieniądze współczesny człowiek traktuje trochę jak zimię niczyją, jako miejsce gdzie Pan Bóg nie ma nic do powiedzenia.

A przecież w Biblii jest ponad 2000 wersetów na temat finansów i zarządzania majątkiem.

Nnasz dobry Ojciec w Swej nieskończonej dobroci i mądrości przewidział to, że będziemy się borykać z problemem finansów przez całe życie. Dlatego w Swoim Słowie, który skierował do nas zawarł wspaniałe recepty na zdrowie, na finanse, na to co zrobić z pieniędzmi, jak nimi zarządzać, skąd brać pieniądze, w jaki sposób nimi gospodarować, aby być szczęśliwym. Jego recepty są bardzo proste i łatwe w użyciu dla każdego.

Ktoś może zapytać :”No dobrze, a jeżeli ja jestem niewierzący czy one działają na mnie?”  to jest tak jak podróż samolotem: jeżeli w trakcie lotu na wysokości 10000 m ktoś zapragnie wysiąść i nie założy spadochronu to po prostu się zabije i nie ma wtedy znaczenia czy wierzy w  grawitację czy nie. Zrobił rzecz po prostu głupią, bo pogwałcił prawa przyrody, które stworzył Bóg: Prawo grawitacji.

Gdy nie przestrzegamy praw w stosunku do finansów to po prostu zaburzenie tego, co Bóg dla nas przygotował ,a każde pogwałcenie Jego praw powoduje, że zrobię sobie krzywdę i prędzej czy później będę tego żałował, zaczną się długi, zacznie się to, że będzie nam pieniędzy brakować.

Bóg dał ludziom zasady moralne wskazania dotyczące finansów nie po to aby ich zniewolić ale dla zachowania duchowej czystości i porządku, ładu w domu, społeczeństwie, dla  stabilności rodziny i pomyślności całego narodu. To Jest zasady chronią człowieka przed samym sobą i teraz zanim jeszcze doszło do naukowego zrozumienia zasad zarządzania pieniędzmi , mieliśmy już Boże zasady, to taki Boży klucz do szczęścia.