DUCHOWO, RELACJE

Duchowość kobiety

Pomimo, że jest dziś szczególnie trudno kobiecie, właśnie dlatego, to kobieta będzie stanowiła klucz do zmiany świata. Do zmiany świadomości na świecie. To poprzez kobietę przyszedł Bóg- narodził się z Dziewicy Maryi. Bo tak chiał, bo tak wybrał,

Ludzie mówią i widzą tylko to , że poprzez kobietę weszło zło na świat. Że poprzez kobietę przyszedł grzech. Ale to tylko kawałek  historii. Prawdą jest, że to Ewa, pierwsza matka, dała się skusić szatanowi. Uwiódł ją. Ale Ewa poszła z owocem do swego mądrego męża, licząc na jego wsparcie albo wręcz zabranianie. Samej nie chciała podejmować decyzji. I tak samo jest też teraz. Kobieta przychodzi do mężczyzny po wsparcie, po jego mądrość, wiedzę, bo on inaczej postrzega rzeczywistość.

Tylko ogląd z dwóch stron: kobiecej i męskiej daje pełen obraz. Obraz, który dobry Bóg podzielił między nami, dlatego potrzebujemy siebie nawzajem. Kobieta potrzebuje mężczyzny i na odwrót. My postrzegamy tę kwestię często w ujęciu czysto fizycznym, ale kontekst jest znacznie szerszy: potrzebujemy siebie emocjonalnie i duchowo. I nie chodzi tutaj tylko o małżeństwa. Chodzi o rolę kobiety i mężczyzny w świecie.

A co zrobił Adam? Czy stanął na wysokości zadania, na  które tak liczyła jego żona? Czy Adam użył swojego rozumu, żeby zbadać sprawę, zadał jakieś pytanie, przeanalizował sytuację i wyciągnął wnioski? Czy Adam zasięgnął rady swojego Stwórcy, z którym miał bezpośredni kontakt? Mógł przecież zapytać Boga o tę sytuację, albo przynajmniej o to drzewo, z którego zabronił Bóg jeść. Czy ty nie pytasz swoich rodziców, dlaczego czegoś ci zabraniają? Moje dzieci robią to często. I ja im cierpliwie tłumaczę pokazując konsekwencje. Bóg też wskazał na konsekwencje.

A co zrobił Adam? Czy Adam był w tym czasie czymś bardzo zajęty? Pracował albo coś? Nie. Adam był tuż obok swojej żony, ale tak jakby nieobecny, może pochłonięty swoimi sprawami, może rozmyślał , o czym? Niewiadomo. Polityki wtedy jeszcze nie byłoJ

I na koniec takie pytanie: kiedy powstał grzech pierworodny? Czy wtedy gdy kobieta zjadła? Wtedy jeszcze „nic się nie stało”, to  Adamowi Bóg dał przykazania. To mężczyznę wówczas powołał do posłuszeństwa. I to właśnie Adam jest odpowiedzialny przed Bogiem. To grzech Adama jest poważny. To najgorszy ze wszystkich grzechów: grzech nieposłuszeństwa. 

Nie chodzi tutaj o to, żeby się przerzucać odpowiedzialnością za grzech ludzkości: z kobiet na mężczyznę, chociaż jak poczytasz sobie Księgę Rodzaju, to tak to wyglądało u pierwszych rodziców, ale chodzi o to, żeby uświadomić sobie, czym jest grzech nieposłuszeństwa i że niestety kobieta bardzo tutaj „pomogła”. Kobieta ma niesamowity wpływ na swojego męża, dlatego tak ważne jest, aby kształtowała swój charakter i przylgnęła do Boga całą sobą, wtedy będzie umiała być dobrą doradczynią i prowadczynią różnych działań, za którymi mąż będzie mógł podążyć.

Bądź jak Maryja, która cała oddała się Bogu i powiedziała swoje „fiat”. To przez Nią chciał przyjść Bóg. I przez kobietę przyszła największa wiadomość dla świata: Jezus Zmartwychwstał.

Bądź dumna z tego, że jesteś kobietą, bo taką wybrał cię Bóg i nie chciał, abyś była nikim innym. Bóg pragnie dla ciebie piękna i pragnie, abyś to piękno rozsiewała wokół, będąc cichą i pokorną, bo takie jest właśnie Serce Boga.