edukacja domowa

EDUKACJA DOMOWA jest trudno definiowalna. To wspaniała przygoda BYCIA rodzica z własnym dzieckiem. To nie jedynie edukacja, ale styl życia.

To efekt tego, że  rodzic ma chęć stawania się lepszym, bardziej, więcej, mocniej. Taka zasada „MAGIS”. I to właśnie powoduje, że rezygnuje się z siebie, ze swoich ambicji, z części zarobków, aby zmienić priorytety w życiu. Priorytetem jest pełna rodzina, szczęśliwe dzieci i rodzice mający wpływ na ich życie. Chociaż na początku, tak długo, jak dziecko pozostaje w domu, pod okiem Kogoś, kto miłuje najbardziej.

Piszę o edukacji domowej i o moich doświadczeniach, gdyż przez 4 lata szliśmy razem z dziećmi tą drogą.

(HOMESCHOOLING) to przejęcie odpowiedzialności za edukację swojego dziecka w swoje ręce. Często ludzie mylą ED z indywidualnym tokiem nauczania. W ED to rodzic uczy dziecko (lub organizuje mu naukę) w sposób, który wydaje się dla niego najbardziej odpowiedni, dopasowany do (naprawdę!) indywidualnych potrzeb i możliwości percepcyjnych dziecka.
W Polsce rodzice podejmują coraz więcej inicjatyw na rzecz nauki swoich pociech. Zakładają własne szkoły, zatrudniają korepetytorów, organizują pikniki naukowe albo zaczynają homeschooling. Ta forma nauki zyskuje coraz więcej zwolenników i coraz więcej osób się zgłasza do mnie lub innych rodzin edukujących domowo po poradę. Dlatego postanowiłam im ułatwić i jak umiem najrzetelniej przedstawić własne doświadczenia w tej sprawie.

Edukacja domowa nie jest jedyną i najlepszą formą nauki dzieci, Ma swoje wady i zalety, nie jest też dla każdego dziecka; wszystko jednak zależy od rodziny. Rodziny, która chce być razem.

                            Czym jest edukacja domowa-  jako homeschooler piszę od 2007r. na swoim blogu: ist1_7603244-cute-boy-with-mother-learn-to-count-money-at-home[1]

może Cię także zainteresować:

Najważniejsze zasady nauczania

Metodyka Marii Montessori

Jak przeprowadzić świetną lekcję?

Czy każdy może być świetnym mówcą?

Dziecko menedżerem?

Przyszłość w edukacji