O mnie

zdj. Anna Lehmann

Witaj, nazywam się Dorota Piwowarska.

 (przedstawicielka nurtu nowoczesnej i żywej edukacji, autorka projektów edukacyjnych, trener rozwoju osobistego i przedsiębiorczości, założycielka Fundacji Betania, żona,mama)

Edukacja stała się moją pasją. Edukacja niekonwencjonalna, ciekawa, niekoniecznie regularna i systematyczna, ale na pewno twórcza i zabawna.

Niestrudzenie zgłębiam temat: w jaki sposób można pomóc sobie i innym nauczenia się czegoś… Tak dotarłam do finansów i przedsiębiorczości. Tłumaczę w prostej i zabawnej formie sposób nauczania o pieniądzach w rodzinach, które wspieram w rozwoju , by mogły żyć w prawdziwej wolności finansowej. Wiele rzeczy robię niezwyczajnie i nieschematycznie.

Jesteś Rodzicem, Nauczycielem, Edukatorem? 
Wybierz temat, który Cię interesuje i poznaj moje kwalifikacje:-))

Czuję się :

  •  przedstawicielką nurtu nowoczesnej i żywej edukacji
  •  AUTORKĄ projektów szkoleniowych, kilku blogów i stron www
  •  TRENEREM
  •  ZAŁOŻYCIELKĄ Fundacji Betania
  •  MATKĄ, żoną i homeschoolersem
  • AUTORKĄ książki… no to moje marzenia, które podobno się spełniają, więc książka też kiedyś będzie:-)) na razie moje literackie zapędy przelewam na bloga…

Trochę faktów z życia:

Moje zainteresowania krążą wokół tematów takich jaki przedsiębiorczość, nieruchomości, finanse, edukacja i wychowanie, ale też rodzina i relacje; lubię też majsterkować i sprawdzam się w tworzeniu wystrojów wnętrz (czyli homestaging)  a całkiem niedawno okazało się, że sprawdzam się świetnie…. w kuchni. Kuchnia i do tego zdrowa stała się moją kolejną pasją:-)) Założyłam bloga kulinarnego i organizuję pobyty ze zdrową kuchnią, zdrowymi finansami i zwrowym myśleniem.

Szkoła była dla mnie miejscem największej porażki: okazałam się być uczniem niepokornym, mającym własne zdanie i własne pomysły, co ustawiło mnie w grupie tych „zdolnych ale leniwych”. Niestety dla mnie nikt się wtedy nie wysilał, żeby mnie czymś zainteresować, bo na domiar złego mnie nie interesowała sucha nauka, ale jej praktyczne zastosowanie. Zawsze musiałam wiedzieć, co do czego i jak działa no i oczywiście: po co? Co doprowadzało moich nauczycieli do pasji!

Może właśnie dlatego sama chciałam uczyć. Nie zgadzałam się z masowym systemem szkolnym, więc zabrałam swoje dzieci ze szkoły i przez 4 lata prowadziłam edukację domową, wtedy się przekonałam, że naprawdę lubię uczyć i jestem kreatywna:-)) A uczyć chciałam zawsze a już w wieku 5-6 lat organizowałam małe warsztaty edukacyjne dla swoich lalek i misiów a później większej publiczności, którą miałam … w wyobraźni.

Zapisałam się nawet na kurs pedagogiczny, bo chciałam się dowiedzieć, czy dobrze uczę:-))

Ukończyłam studia ekonomiczne, bo miałam dryg do zarządzania i szybko zostałam właścicielką firmy , ale też mamą.

Zastanawiało, dlaczego moi rodzice nie wyposażyli mnie w wiedzę o podstawowych sprawach dotyczących pieniędzy. Pomimo tego, że prowadziliśmy razem kilka firm, praktycznie nie rozmailiśmy o pieniądzach osobistych. Nie mam im tego za złe, tylko traktuję to jako naukę. I postanowiłam, jak to często bywa, zrobić coś innego: swoje dzieci nauczyć, czym są pieniądze, skąd się biorą i co możemy z nimi robić. Zaczęliśmy od punktowania obowiązków, a później od systemu słoikowego, który opisuję na blogu.

Natrafiłam kiedyś na książkę Kiyosakiego o inwestorze i szukałam w moim mieście klubu inwestycyjnego, a ponieważ go nie było, więc …. go założyłam!  I tak powstał pierwszy w Łodzi oficjalny klub inteligencji finansowej Klub Cashflow Łódź, działający przez 5 lat. Miałam dosyć dobrą intuicję w prowadzeniu warsztatów, ale zależało mi na większym „profesjonalizmie”, więc ukończyłam roczny  kurs trenerski, uczestniczyłam też w spotkaniach mówców publicznych amerykańskiej organizacji Toastmasters, gdzie można było „poćwiczyć” wystąpienia publiczne. Ale ponieważ znowu mi brakowało „tego czegoś”, więc postanowiłam stworzyć autorski program szkolenia z wystąpień publicznych i tak powstał Kurs „Mówca z pasją„, który prowadzę, też z pasją:-))

Kiyosaki nie miał zadowalającego planu dla dzieci, może dlatego, że sam ich nie ma, a trudno być autentycznym w nauczaniu czegoś, czego się samemu nie doświadczyło…. Zaczęłam więc tworzyć najpierw dla młodzieży. Owocem tych działań było, to,  że w ciągu 2 lat otworzyłam 10 Klubów Przedsiębiorczości i Rozwoju w liceach; potem zajęcia dodatkowe w szkołach,  a teraz… pracuję nad książką dla rodziców i nauczycieli. Napisałam trochę wierszyków i  opowiadań dla dzieci, żeby im przybliżyć, czym jest świat pieniędzy i jak się w nim poruszać.

.. i to dopiero początek:-))

aha… ostatnio założyłam Fundację, która ma pomagać dzieciom i dorosłym w rozwoju finansowym, emocjonalnym i duchowym a z mężem organizuję również szeroko pojętą edukację zdrowotną:-))

Chcesz, abym poprowadziła warsztat lub prelekcję w szkole, na konferencji lub w bibliotece, to napisz do mnie

Nauczanie dzieci o pieniądzach traktuję jak rodzaj misji życiowej, którą podejmuję , by świat stał się choć trochę bardziej przyjaznym miejscem do życia.

W mojej pracy stawiam na kreatywność, świetne metody nauczania, którą muszą być aktywne i oczywiście relację z drugim człowiekiem. A wszystko to okraszam wspaniałą przyprawą miłości, która płynie od samej góry, bo od naszego Stwórcy, który jest dla mnie początkiem i końcem i sensem wszystkiego.

Zapraszam na moją stronę.

Dorota Piwowarska


stat4u